Jak uprzyjemnić sobie naukę

Od dawna wiadomo, że nie wszystkie dzieci oraz nastolatkowie uwielbiają uczęszczać do szkoły. Jednak jest to obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas, więc warto pomyśleć jak go można umilić. Jednym ze sposobów będzie wybór materiałów, z których nauka będzie czystą przyjemnością. Takim wyborem jest Nowa Era podręczniki. Są to książki napisane jasno, zwięźle i oczywiście wszystko wytłumaczone jest tak, aby każdy mógł bez problemu zrozumieć. Podręczniki wydawnictwa Nowa Era są dostępne praktycznie dla każdej grupy wiekowej. Warto pogłębiać wiedzę z podręczników, które napisane są z sensem i logiką oraz spędzanie przy nich czasu nie będzie smutnym obowiązkiem. Uważam, że warto wziąć pod uwagę wybór podręczników Nowa Era z kilku powodów, które przybliżę poniżej.

Jasno i przejrzyście

Na początku każdej książki znajduję się objaśnienie najważniejszych kwestii związanych z korzystaniem z podręcznika. Można zapoznać się z informacjami takimi jak:

  • o czym jest podręcznik
  • czemu służą poszczególne elementy podręcznika
  • spis treści.

Kiedy sama korzystałam z podręcznika wydawnictwa Nowej Ery To jest chemia autorstwa Marii Litwin, Szarota Styka-Wlazło i Joanny Szymońskiej te początkowe instrukcje były bardzo pomocne w zapoznaniu się z budową podręcznika. Późniejsza nauka szła zdecydowanie łatwiej i była przyjemna. 

Kolorowe rysunki, bardzo pomocne rozwiązane przykłady zadań rachunkowych i opis budowy podręcznika.

Miłym zaskoczeniem znajdującym się w podręczniku jest zastosowanie przez autorów kolorowych rysunków np. doświadczeń chemicznych. Powoduje to zaciekawienie tematem i chęć pogłębiana wiedzy. Dlatego też często w podręczniku pojawiają się opisane np. odkrycia, które zmieniły świat. Jeżeli mówimy o zadaniach rachunkowych z tymi podręcznikami nie sprawią one już problemu żadnemu uczniowi ! Zawiera on rozwiązania zadań krok po kroku, gdzie zadania są one perfekcyjnie rozpisane i wytłumaczone. Możemy znaleźć również mapę pojęć, która ułatwi nam zebrać swoje myśli. Miłym zaskoczeniem jest również podsumowanie, które znajduję się na końcu każdego działu tematycznego. Pozwala nam to usystematyzować poznaną wcześniej wiedzę i przypomina jeszcze raz o najważniejszych rzeczach z danego działu. Teksty znajdujące się w podręczniku bywają obszerne, ale najważniejsze, że bardzo istotne informację są napisane wytłuszczonym drukiem. Pozwala to zwrócić uwagę na te najistotniejsze rzeczy, które są wymagane podczas sprawdzianów w szkole. Zawsze po każdym przerabianym temacie znajdziemy zadania do rozwiązania w zeszycie. Są one pomocne w poćwiczeniu ich w praktyce po wcześniejszym obejrzeniu rozwiązanych zadań przez autorów podręcznika.

Nowa Era podręczniki to naprawdę godne polecenia źródło wiedzy. Jest wiele zawartych istotnych informacji, które napisane są solidnie i zachęcają do nauki.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com